Citroën C5 Aircross SUV Hibrid Kavramı

Légende ci-dessous
Citroën C5 Aircross SUV Hibrid Kavramı

İLK FİŞ HİBRİTİ

Yeni Citroën C5 Aircross SUV Hibrid Concept, 2020’de piyasaya sürülmesi planlanan yeni Citroën C5 Aircross SUV’un takılabilir hibrid versiyonunu müjdeliyor. Bu, Citroën’in ilk plug-in hibrit markası ve markanın “Low Emission Vehicle” taarruzundaki ilk model. Marka, 2020’den itibaren her yıl yeni bir LEV aracını piyasaya sürmeyi planlamaktadır. Yeni Citroën C5 Aircross SUV Hibrid Concept SUV, elektrikli sürüş (ZEV) avantajlarını birleştiren “iki-arada” bir araç arayan müşteriler için çok yönlü bir araçtır. Günlük şehir içi gideri ve daha uzun yolculuklar için bir içten yanmalı motor.

Yeni Citroën C5 Aircross SUV Hibrid Concept’in gelişmiş PHEV (hibrid-hibrid elektrikli araç) teknolojisi, Citroën Advanced Comfort® programına yeni bir boyut katıyor: ZEV (Sıfır Emisyon Aracı) modunda sessizce sürüş keyfi Bir elektrikli motor ve bir yanmalı motorun kombinasyonu sayesinde genişletilmiş hareket kabiliyeti ve otonomi çeşitliliğinin tadını çıkarırken, her ikisi de otomatik olarak EAT8 ile elektrikli su ısıtıcısıyla ilişkilidir.

RAHATSIZ, GENİŞLETİLMİŞ VE VERİMLİ MOBİLİTE

Mobilite_18.045.001_1004X426

Yeni Citroën C5 Aircross SUV Hibrit Konsepti ile, dış dünyadan yalıtılmış, tamamen elektrikli modda sürün. Koza şeklindeki iç mekan, yolcuları rahatlama balonunda saran olası rahatsızlık kaynaklarını filtreler.

Her türlü kullanım için bir çözüm sunar. Hibridizasyonu, ZEV modunun CO2 yaymadan 50 km’ye kadar çıkmasına izin verir, bu da çoğu günlük yol için uygun elektrik modunda bir otonomi, 135 km’ye kadar. Bu aralık çoğu günlük işe alım ihtiyaçları için uygundur. Her iki dünyanın en iyilerinden keyif alıyorsunuz: Günlük gideriniz için ideal aralık ve ICE’nin daha uzun mesafeler için devralması.

Yeni Citroën C5 Aircross SUV Hibrid Concept, bir PureTech 180 (€ 6.3) içten yanmalı motor ve EAT8 şanzımanına takılı 80 kW elektrik motoru ile donatılmıştır. EAT8, optimize edilmiş vites değiştirme ve fren pedalını kullanmadan aracı yavaşlatmak için bir “Fren” modu ile iki yükseltmeyi kazanır.

KOLAY KULLANIM

IHM_18.045.004_1004X426

Araç elektrik motorunu ve ICE’yi otomatik olarak yönetir, ancak sürüş modunuzu seçebilirsiniz: ZEV, Hybrid veya Sport, orta konsoldaki sürücünün kolayca erişebileceği bir seçici üzerinden.

Yeni Citroën C5 Aircross SUV Hibrit Konsepti ile, HMI’lar dijital gösterge kümesinin özel düzeni (güç ölçer, elektrik ve yakıt göstergeleri, elektrik ve ICE modunda, bir enerji akış şeması ve ayrıca şarj işlemi, kalan şarj süresi, aralık, geri kazanılmış pil şarjı, vb.). Kapasitif 8 ” dokunmatik tablet, hibrit aktarma organlarına (enerji akış şeması, tüketim istatistikleri, Eko koçluk, vb.) Ayrılmış çeşitli sayfalar sunar. Citroën Connect Nav 3D navigasyon sistemi, elektrik şarj alanları gibi bir dizi özellik içerir. MyCitroën uygulaması, gecikmeli şarj programlamanızı, şarj işlemini başlatmanızı veya durdurmanızı ve pil şarj seviyesini görüntülemenizi sağlar.

Şarj süresi en uygun hale getirilmiştir: geleneksel bir soketten geceleyin veya iki saat içinde bir 32A Wallbox (satın alınmış veya kiralanmış). Ergonomik kapak ve şarj kabloları ile şarj işlemi basittir.

ENERJİ DÜZEYİ (DÜŞÜK EMİSYON ARAÇLARI) ARALIĞI

Annonciateur_18.045-003_1004X426

Citroën’in hırsı, Düşük Emisyonlu Araçlar serisini genişleterek enerji geçişinde bir oyuncu olmaktır. Bugün, marka zaten çeşitli müşteri gruplarının hedeflenen ihtiyaçlarını karşılayan bir dizi elektrikli araç sunuyor: E-Berlingo, C-Zero ve E-Mehari.

Yeni Citroën C5 Aircross SUV Hibrid Concept ile Citroën, 2020 yılına kadar tüm elektrikli ve Plug-in hibrit modellerin yanında gelişmiş ICE’lerin ve hedefli elektrikli araçların kullanılacağı daha geniş bir alana geçiş yapıyor. Yeni C5 Aircross’ın gelecekteki PHEV versiyonu 2020 yılında başlatılan SUV, Citroën’in ilk PHEV’i olacak. 2023 ve 2025 yılına kadar% 80’lik aralığın% 80’ini elektriklendirmek için bir süreçte ilk adımı işaret ediyor. Yeni C5 Aircross SUV’den, tüm yeni marka modelleri elektrikli bir versiyonda mevcut olacak.