Lacoste

Légende ci-dessous
Lacoste

Felsefe

01_PhilosophieSaf, basit ve rahat, ama sofistike bir bakış açısına sahip olmadan, Citroën Lacoste konsept otomobil, geleceğin otomobiline doğru bir adım daha ileriye götürüyor – sway tutmaya eğilimli “her zaman daha” mantığına bir son verme amaçlı bir araç otomotiv endüstrisinde. Yeni model aynı zamanda Citroën’in basit ve erdemli fakat duygusal çekiciliğe sahip orijinal otomobiller yaratmanın esaslarına odaklanma konusundaki düşüncesini de artırıyor. Kompakt otomobillerde önyargılı fikirleri süpüren Citroën Lacoste, ileriye doğru başka bir yolun mümkün olduğunu ileri sürüyor. Araba yolculuğunu yepyeni bir deneyim ve duyular için bir macera haline getiriyor ve hayata daha hafif ve daha taze bir yaklaşım getiriyor.

Citroën ve Lacoste

02_Citroën-et-LacosteKonsept aracının ayrıntılarının bir kısmı, timsah markasının sportif evrenine hitap ediyor, tıpkı bir tenis ağının parçası gibi görünen kapağın kare şeklindeki kabartma tasarımlarında olduğu gibi. Farklı kıyafetler, aksesuarlar ve kumaşlardan oluşan bir gardırop gibi, Citroën Lacoste konsepti, iki marka arasındaki toplantının yoğunluğunu arttırmak için bir dizi renk ve malzeme ile oynuyor.

 

 

Dizayn

03_DesignŞık, minimalist ve zarif bir mekana sahip olan Citroën Lacoste, vücudun en uzak köşelerine yerleştirilmiş tekerleklerde yüksek bel, şişkin, dokulu kanatlar, minimum çıkıntı ve golf topu tarzı jantlar içeren bir dövüş sporu siluetine sahiptir. Araba, “açık” fiziği ile itiraz ediyor ve bir buluşsallık ve zerafet zenginliğini ifade ederken, tatmin edici bir sürüş vaat ediyor. Konsept otomobil, kendi tarzında, algılayıcının yeni keskinliği üstlendiği ve duyular geliştirildiği artırılmış gerçeklik fikrini araştırıyor.

 

Düzen

04_HarmonieCitroën Lacoste, sürüş heyecanlarını sunmak için devasa bir motora gerek duymuyor. Bu boyuttaki bir araç için gereken tüm performansa sahip ekolojik ve ekonomik üç silindirli benzinli bir motor tarafından desteklenmektedir. Powerplant, konsept otomobilin temel odaklı yaklaşımına mükemmel uyum sağlar. Citroën Lacoste çevreye motorundan değil aynı zamanda tasarım seçeneklerinden de saygı duyuyor. Büyük tekerlekleriyle bile, Citroën Lacoste doğayla yüzleşmekten ziyade “kucaklaşıyor” gibi görünüyor. Bu yaklaşım, Citroën Lacoste sürücülerinin daha eğlenceli olması için öğelerle oynandığını gösteriyor.

Kabin

05_HabitacleDaha fazla eğlence, sadelik ve zarafet için, içindeki vurgu, ultra parlak sarı dokunuşlarla canlandırılan beyaz ve koyu mavi gibi geleneksel renklerde. Kabin, gelişmiş seyahat konforu için çok sayıda depolama alanı içerir. Bölmeler, gösterge panosunun uçlarında ve iki bankda gizli bir şekilde konumlandırılmıştır. Koltuklar aynı zamanda beyaz pamuklu kumaşta, ikonik Lacoste polo gömleğininkiyle yakından benzeyen bir dokumaya sahip. Kabin erişimi daha kolay olamazdı, çünkü kapılar, gövde tasarımına mükemmel uyum içinde geniş kesimlerle değiştirildi.

Créative Teknolojileri

06_Technologie-CréativeÖn konsolun yüzü, sürüş bilgilerinin görüntülendiği geniş pikselli bir ekran haline geliyor. Bu naif görüntünün ardında ise en son teknolojiler yatıyor.

Aracın koyu mavi kaportasının altına yerleştirilmiş farlar, açılmadıkça neredeyse görünmezlik noktasına varacak kadar gizleniyor. Bu tasarım tercihi aydınlatmayı büyülü bir gösteriye dönüştürüyor.