Citroën AMI ONE KONCEPT

Citroën, 2019 Cenevre Otomobil Fuarı'nda AMI ONE CONCEPT'i tanıttı.

BORN CITROËN

Citroën’in tarihi, 1919’dan beri zamanlarını her zaman ikon haline gelen uyumsuz ve devrimci araçlarla yansıtıyor. 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda Citroën, herkes için erişilebilir kılmayı planladığı kentsel hareketlilik yaklaşımını ortaya koyuyor.

Citroën Ami One Concept, Citroën’in kentte özgürlüğünü ele alması: #LibertyElectriCityMobility! % 100 elektrik teknolojisinin tüm avantajlarını cesur ve renkli bir tasarımla birleştirir ve kullanım kolaylığı ile birleştirir ve rahatlık ve pratiklikte üstünlük sağlar. Ruhsatsız erişilen Ami One Concept, araba paylaşımından kiralamaya kadar her türlü kullanımına “alakart” olarak cevap verir.

Bu nedenle ve 2 CV’nin yapılabildiği gibi, AMI ONE CONCEPT herkes için hareket özgürlüğü vaaz ediyor ve onun içinde kentsel ve popüler bir simgenin tüm potansiyelini taşıyor.

®BENZERSİZ

Unique1-CL.18.051.004_308X176AMI ONE CONCEPT, küp şeklindeki bir gövdeye ve ultra kompakt boyutlara (2,50 m uzun, 1,50 m geniş ve 1,50 m yüksekliğe) sahip olup, sağlamlık, çeviklik ve üstün manevra kabiliyeti izlenimi vermektedir. Kent için yapılmış, aynı zamanda vücudun 4 köşesine korumaları eşlik ediyor. Stil belirteçleri olan bu Airbump®, belirli renkleri Out Of the Blue ile birleştirir.

 

Unique2_CL.18.051.007_308X176Modern, Ami One Concept, Y’de CXperience konseptini hatırlatan zarif bir ışıklı imzayla yüceltilmiş etkileyici bir ön taraf benimsemiştir. DRL’ler ve göstergeler değişken yapılarıyla incelikli bir dokunuş katıyor. Clockwork Orange gövde boyası ve lake siyah yüzeyin ortasındaki 2D logosu aracın bakışını canlandırıyor.

 

 

AKILLI

Ami One Concept, sağ ve soldaki aynı kapılar, ters açılma mekanizmaları (sürücü tarafına arkadan menteşeli) ve ön ve arka uçlardaki aynı bileşenler, alt tamponlar, kanatlar ve döner paneller gibi simetrik parçalara sahip akıllı bir tasarıma sahiptir .

Aynı zamanda geri dönüşlü sağ / sol arka lambalara sahipken kapı aynalarını ve kapı kollarını oluşturan dört parça farklı montaj yönlerini içerir.

Diğer bir ayırt edici özellik üstü açık yapılandırmadır. El ile açılan çatı Antrasit Gri kanvas içindedir. Davlumbaz kayar ve tek bir hareketle katlanır.

LİSANS-FREE

SansPermis_CL.19.006.013_308X176Ami One Concept kullanım özgürlüğü sunar ve ehliyetli veya ehliyetsiz kentsel müşterilere hitap eder. 16 yaşından itibaren herkes tarafından erişilebilir (Fransa’da 14). Citroën, toplu taşıma araçlarına ve diğer bireysel ulaşım araçlarına (iki tekerlekli) alternatif olarak Ami One Concept’i yarattı.

 

 

% 100 ELEKTRİK

100-Electric_CL.19.006.009_308X176

Ami One Concept, çevreye saygı ve kullanım maliyetini düşürmek için% 100 elektrik enerjisidir. CO2 yaymadan en yüksek 45 km / s hıza ulaşır. Kentsel seyahatler için mükemmel olan 100 km’lik bir menzile sahiptir. Halka açık bir şarj istasyonuna veya Wallbox’a takılan Ami One Concept, elektrik kablosu ile iki saatte kolayca şarj olur.

Sessiz, Ami One Concept, kendine özgü ses imzası sayesinde dış ortam için de güvenlidir. 1 Ocak 2019’da yürürlüğe giren Avrupa tüzüğüne göre, tüm elektrikli araçlar yayaları yaklaşmaları konusunda uyarmak için yapay bir ses çıkarmalıdır.

DİJİTAL

Digital_CL.19.006.012_308X176

Ami One Concept, akıllı telefonun insan-makine arayüzünün merkezinde olduğu% 100 bağlı bir nesnedir. Müşteriler, akıllı telefonlarını kullanarak Ami One Konseptine erişiyorlar. Kapılar, kapı kollarının alüminyum tabanındaki QR koduyla kilitlenir ve açılır. Ahize özel alanında saklandığında, Ami One Concept ile sürücü arasındaki diyalog başlayabilir. Seçilen uygulama, sürücünün görüş alanında bir baş üstü görüntüleme sisteminde olduğu gibi yansıtılan balon şeklinde görüntülenir. Sürücüler, akıllı telefonlarıyla kişisel alanlarına ve çeşitli servislere erişebilirler. Ami One Concept’in direksiyon simidinde iki düğmesi var: asistanı çağırmak için sesli bir komut ve açılır uygulama menüsü.

Sürüş POD’unun sağında, bir silindir start düğmesine ve otomatik vites kutusu seçicisine ev sahipliği yapar.

YENİ TÜKETİM MODLARI

Ami One Concept, yeni tüketim modları önererek işleri daha da ileriye götüren bağlı bir nesnedir. Özel uygulama ile müşteriler, ilgili servislerin (ücretlendirme, park yeri arama vb.) Portalı çeşitli araç paylaşım veya kiralama seçeneklerinden birini seçebilirler. Böylece, farklı kullanım türlerine (bir defalık veya normal) cevap vererek müşterilerin tüm seyahat ihtiyaçlarını karşılar. Uygulama ile müşteriler Ami One Concept’in keyfini çıkarabilir ve kullanım sürelerini taahhütsiz ve her şey dahil kullanım koşullarında istedikleri zaman ayarlayabilirler.

Her bir kişinin mobilite ihtiyaçlarını karşılamak üzere özelleştirilebilen araç kiralama ve kiralama teklifleri, beş dakika veya beş saat (Free2Move yoluyla), beş gün (Citroën Rent & Smile), beş ay (kısa süreli) ve beş yıllık bir kiralama seçeneği (uzun vadeli) ).

PRATİK

Pratique1_CL.18.051.012_308X176

Kabin, oldukça geniş ve işlevselliği bakımından oldukça güçlü. Sürücü koltuğu (raylarda) ve yolcu koltuğu (sabit) daha fazla yer ve hareket kolaylığı için asimetrik olarak yerleştirilmiştir. Depolama alanları, kabinin her köşesinden en iyi şekilde faydalanılarak ustaca tasarlanmış.

Pratique2_CL.18.051.010_308X176

Yolcu tarafında, Ami One Concept, bir kabin çantası veya el çantası için boyutlandırılmış bir saklama alanına sahiptir. Arkada, katlanır sürücü koltuğundan erişilen bir platform, Damien Beal tarafından Ami One Concept için özel olarak oluşturulan ara sıra bagajlar için kullanılabilir.

MAĞAZACILIK

AMI ONE CONCEPT için tasarlanan mağazacılık aynı vaatleri ve renkleri paylaşıyor:
– # RUN: a wind-breaker developed in partnership with the French brand, Back to Alaska
– # LISTEN: a 5W Bluetooth portable speaker
– # DRIVE: a key ring with the same shape and material as the door handle
– # PLUG: a charging cable compatible with iOS and Android
– # CARE: a silicone smartphone case developed in partnership with the Bone brand
– # CHARGE: an origami solar miniature created in partnership with the French company Litogami
– # PLAY: a metal 1:43 scale collectible miniature