CİTROËN CACTUS M

Légende ci-dessous
CİTROËN CACTUS M

Her koşulda ve tüm zeminlerde rahat ve konforlu CACTUS M Concept özgürlüğü, kaçışı ve mutluluğu anımsatıyor.

Geçtiğimiz Nisan’da Şangay’da sergilenen CITROËN Aircross ile bağları açık bir şekilde ortada olan CACTUS M, CITROËN C4 Cactus ile ortaya konmuş yaklaşımı daha da ileriye taşıyan ‘go-anywhere’ stiline sahip. Bu tasarım aynı ‘go-anywhere’ anlayışına sahip ünlü Méhari’yi akla getiriyor.

Yolcu bölümünün genel tasarımı bir gemi gövdesini anımsatıyor. Akıcı biçimler aracın dış tasarımı ile örtüşüyor. Tek bir blok olarak kalıplanmış olma izlenimi döşemelerle yolcu bölümü arasındaki tek tip mavi renk tonu ile pekiştiriliyor.210249.73

Ödünsüz bir kullanım için, ayak boşluklarına entegre edilmiş olan su tahliyesi çıkışlarıyla kabin su ile yıkanabilir hale getirilmiştir. Sörf dünyasından esinlenilerek koltuklar dalış giysileri gibi tasarlanmış, hem konfor hem de su geçirmezlik sağlayan renkli neopren kumaş ile kaplanmıştır.

CITROEN CACTUS M ayrıca, yolcuların tüm malzemelerini (su kayağı, sörf tahtası… ) yerleştirebilmesine olanak sağlayan tavan bölmesiyle modüler bir araçtır. Tüm bunlar rahatlık ve zihin dinginliği sunmak için tasarlanmıştır.

cactusm1.jpg
CACTUS M’i iki kişilik gerçek bir ordugâha dönüştürmek de mümkün. Marifetli baskül sistemi sayesinde, arka banket kasanın bir uzantısı haline gelerek açılıp iki kişilik bir yatma yeri açabiliyor.