19_19 Konsept

19_19 Concept

19_19 Konsept, ë-konfor modu seyahati

BORN CITROËN* 

Citroën, elektrikli kent hareketliliği konsept arabası Ami One Concept’in ardından, yüzüncü yılını kutlayan ve kent dışı hareketlilik vizyonunu ortaya koyan ikinci bir elektrikli konsept otomobil 19_19 Concept’i sunuyor. 19_19 Konsept, uzaydan ilham alan, muhteşem bir tasarıma sahip, yüksek teknoloji ürünü bir nesnedir. Yol boyunca uçma hissi vermek için yolcu kabinindeki tekerlekler üzerinde orijinal bir salon, akıllı süspansiyon üzerinde rahatlık yaratır. Yenilikçi ve fütüristik, 800 km’lik bir sürüş menzili, 4. seviye özerk sürüş teknolojisi ve yolcularla etkileşime giren bir Kişisel Asistan sunuyor.

Şeffaf bir kapsül

Capsule_CL.19.021.007_308X176Tamamen camlı gövdesi ile 19_19 Konsept şeffaf bir kabarcığa benziyor. Uzunluğu, dingil mesafesi ve ultra kısa çıkıntılar etkileyici. Çok yuvarlak yolcu hücresi, her iki taraftaki bir uçağın kanadının tabanını başlatır, sağlamlık ve genişlik izlenimi verir. Pleksiglas ön tarafta siyah, arkada mavi renktedir ve markanın bir mirası olan Petite Rosalie’nin mavisine bir selam verir. Ön tarafta yolcular gizliliklerini koruyan mikro delikli bir filme sahipken görebilir ve görülebilirler.

Fütüristik bir ön uç

19_19 Konseptin tasarımı aerodinamiktir. Önde, altta ve üstte bir çift Pleksiglas başlık bulunur. Üst başlık, kanatlar konusunda oldukça yüksektir, marka kanatları ve Origins logosunuFaceAV_CL.19.021.005_308X176bütünleştiren bir kanat ve Tam LED aydınlatma imzası için destek görevi görür. Yolcu bölmesi ve teknoloji görülebilir. Süspansiyonun yapısı, tekerlekler ve kanatların iç kısmı, köşeli çift ayraçları andıran kaburgalarla süslenmiştir.

XXL Tekerlekler

19_19 Konsept, Goodyear ile geliştirilen XXL tekerleklerin (çap: 930 mm ve lastiklerin 255/30 R30) üzerinde asılı görünüyor. Lastik ve tekerlek, jantların üzerinde uzanan ve akustik rahatlığa katkıda bulunan lastik gibi görünüyor.

Hem gövdeden ayrı hem de tekerleklere entegre edilmiş kanatlar, tamamen bağımsız tekerlekler önermektedir: kabin, yoldan ayrılmış 4 kürenin üzerine yerleştirilmiş gözükmektedir.

Merkezi iplikçiler sabit kalıyor, 19_19 Konsept hareket halindeyken Citroën Origins logosunu gösteriyor.


DOĞAN KONFOR
:Tekerlekli bir salon

19_19 Concept, her yolcuya belirli bir evren sunuyor. Sürücü koltuğunda sezgisel kumandalar, ön camdan sürüş bilgisi sağlayan bir baş üstü ekranı, ultra konforlu bir koltuk ve koltuk başlığındaki bir hoparlör bulunur. Ön yolcu motorlu, ayarlanabilir ayaklıklı bir şezlong alır ve arka koltuklar koltuk gibi tasarlanmıştır. Her yolcunun kendi ses bölgesi vardır ve kişisel içerikleri doğrudan onlara gönderilir.
Alt kısımda, ultra basitleştirilmiş gösterge paneli, bir film projeksiyon perdesine dönüşen camlı bir alana sahiptir. Direksiyon simidi yüzer, mermer gibi görünür ve merkezde her nesil Citroë logosunu gösteren bir ekrana sahiptir.

Kapılar ters menteşelidir, B direği olmadığından tüm yolcular için optimum erişim sağlar.

Yolun üzerinde uçuyormuş gibi hissedin

19_19 Concept, Progressive Hydraulic Cushions® ile askıya alınmasının yanı sıra, anti-roll, listeyi önleyen bir sisteme sahip aktif akıllı pilot uygulama özelliğine sahiptir. Bu nedenle, atlamalar ve dış aksaklıklar ortadan kalkar.

Tekerlekler ve lastikler ayrıca süspansiyon konforuna katkıda bulunur. Akıllı sensörler sistemi olan IntelliGrip teknolojisi, 19_19 Concept’in hız, fren, yol tutuşu ve dengeyi etkileyen optimum sürüş modunu belirlemesini sağlar.

Özerk sürüş

19_19 Konsept, sürüşü otomatik olarak yönetebilir. Otoyol veya trafik sıkışıklığı gibi bazı sürüş aşamalarında yetki verilebilir. Sürüş keyfi için veya yoğun şehir merkezlerinde sürüş gibi daha karmaşık durumlarda, sürücü direksiyonu istediği zaman devralabilir.


DOĞAN GELECEK:

800 km sürüş mesafesi

19_19 Konsept% 100 elektrik. 5 saniyede 0-100 km yapar ve azami 200 km / s hıza sahiptir. Ultra hızlı endüksiyon şarjına sahiptir, yani şarj kablosu olmadan sadece 20 dakikada 600 km’lik sürüş mesafesini geri kazanabilir.

Sezgisel ve Proaktif bir Kişisel Asistan

Kişisel Asistan gösterge tablosunda bir silindir şeklinde gelir. Yapay zekaya sahip olan araç ve yolcularla etkileşimi devralıyor. Sürücü araç kullanırken aktif kalır ancak devralmaz. Sürücüsüz modda, direksiyon simidi ve pedal ünitesi geri çekilir ve Kişisel Asistan gösterge tablosunun üzerine yerleştirilir ve sürücü için çıkıntı yüzeyini serbest bırakır.

Kişisel Asistan, bir Silikon Vadisi başlangıcı olan SoundHound Inc tarafından geliştirilen doğal dil ses tanıma özelliğine sahiptir.