CITROËN CXPERIENCE KONSEPT

WITH CITROËN CXPERIENCE CONCEPT, THE "BE DIFFERENT, FEEL GOOD" SPIRIT IS MOVING INTO THE HIGH-END SALOON SEGMENT.

Légende ci-dessous
CITROËN CXPERIENCE KONSEPT

Citroën, CEXPERIENCE konsept otomobilini 2016 Paris Motor Show’da, “Farklı ol, iyi hisset” ruhunun en yeni tasarımıyla çıkardı. Konsept otomobilin olağanüstü vücut şekillendirici ve aerodinamik çizgileri, üst sınıf salon bölümündeki yenilikleri keşfediyor.

YATAY ÇİZGİLER

Citroën CXPERIENCE CONCEPT, “Farklı olun, iyi hisset” ruhunun güçlü bir ifadesini açığa çıkarıyor. Otomobilin olağan dışı tasarımı 4.85 m uzunluğunda ve sadece 1.37 m’lik ve bir de çatı yüksekliği 2 m yükseklikte.

Farların önüne uzanan şivronlar ve çift krom çubukları aracın genişliğini vurguluyor. Göstergelerin zarif bir biçimde yerleştirildiği 3 mm’lik ince bıçakları içeren yüksek teknolojiye sahip bir bakışla CEXPERIENCE’a kredi veren V-şekilli DRL’lere özen ve dikkat gösterildi.

680x388_4

ÇAĞDAŞ VE İLHAM VERİCİ İÇ TASARIM

CXPERIENCE’ın içİ çağdaş mimari ve tasarımı ile etkiliyor. Yenilikçi tasarım ve koltuklarda gösterge tablosuna kadar güçlü bir tasarımla göz kamaştırıyor. Üst düzey malzemeler, canlandırıcı bir turunçgil sarısı rengi ile gizleniyor.


KOLTUKLAR

Koltuklar, sıcak bir örtüyle döşenmiştir. Gösterge tablosu gibi koltuk sırtları zarif bir ceviz ağacından kesilmiş ve tamamıyla mimari bir hava katmıştır.

680x388_6

MUHTEŞEM GÖVDE

Ceviz ağacı, “deniz yeşil” geometrik kumaş, narenciye renkleri ve rahatlatıcı bir ışık sunan CXPERIENCE kabin, üst düzey modellerin ve konforun evreni olarak tasarlandı.

Rahatlık her zaman önemli bir Citroën leitmotif iken “Citroën Comfort” şimdi Markanın gerçek bir imzası haline geldi. Citroën konfor bugün daha küresel bir boyut kazandı ve ışık, canlılık, ergonomi ve bağlantı gibi geniş bir ölçüt yelpazesine entegre oldu.597x597_6

KONUŞ, PAYLAŞ

CXPERIENCE, sürücü ve yolcular arasındaki dijital sürekliliği sağlamak için tasarlanmış, gerçekten sezgisel bir insan-makine arayüzü ile konuksever, konforlu ve hiper bağlantılı.

16/3-format panoramik 19 inç ekran, bağlı servisler, akıllı telefon, bağlı tablet ve seyahatinizle her türlü dosyayı (müzik, oyun, video vb.) Paylaşmak için U ile paylaşın yeni paylaşım uygulaması.


GELİŞTİRİLMİŞ “XPERIENCE” İÇİN HİBRİT TEKNOLOJİSİ

CXPERIENCE CONCEPT, otomotiv refahının en başta sürüş zevki olması nedeniyle, sürücü deneyiminin hizmetinde teknoloji yerleştirir. Konsept otomobilin plug-in hibrid güç aktarma organı 150 bhp ila 200 bg’lik benzinli motor ve 80 kW’lık elektrik motoru tarafından üretilen enerji ile olağanüstü yol performansı sağlayarak uzun vadede verimliliği ve etkililiği bir araya getiriyor.

CXPERIENCE CONCEPT, elektrik modunda çalışabilir ve sürücüler kent kullanımında 60 km’lik azemi hız ve iki enerji kaynağını değiştirerek açık yolda yakıt tüketimini sınırlayabilir. Otoyollarda, benzinli motor, 300 bhp’lik birleşik güç devr ile çalışır.

1500x800