Tubik

Légende ci-dessous
Tubik

GEÇMİŞİ SELAMLAYAN BİR STİL

01_PhilosophieGünümüzde, yolculuk süresi mesafeden daha önemlidir. Bunu yansıtan Tubik, yolculuklara yeniden anlam vermek üzere tasarlanmış bir konsept araçtır.

 

TASARIM

02_DesignCitroën’in iyi tanınan sevgiyle “TUB” olarak anılan Tip H modelinden esinlenilerek, marka tasarım ekipleri Tubik’e farklı, sıradışı stile sahip, renkli ve eltellektüellik ve konfor açısından en yüksek standartlara sahip bir imaj vermişlerdir.
Meşhur atasının spor görünümüne benzer olarak (2.08m genişliğinde, 2.05m yüksekliğinde, 4.80m uzunluğunda), Tubik de dokuz kişi taşıyabilir.

Basit ve çekici dış yüzeyi ile yaşam alanına erişim sağlayan geniş tek-yönlü panoramik ön cam açıkça göze çarpar.
Sürücü kapısı arkaya doğru açılırken, yan kapılar aracın kenarının tamamı boyunca serbest bir daire çizerek açılır.

KABİN

03_HabitacleTubik içindeki yaşam alanı, rahatlık sağlamak amacıyla lüks-stil bir koza gibidir. Çeşitli koltuk düzenleri kullanılabilir (yarım-daire, yüz yüze, vb.). Tubik ile yolculuğunuz gideceğiniz yer kadar önemlidir.

Mimari ve iç tasarım dünyasından alınan malzemeler ile yaşam alanı lüks-stil koza şeklindedir: keçe koltuklar, ipekli sırt bölmeleri ve kapı panelleri ile deri zemin.

 

Görülmeden görmek, geniş tek-yönlü panoramik ön cam ile orijinal bir şekilde yolcular dışarıyı kolaylıkla görebilirken, başkaları aracın içini göremez.

Maksimum konfor için, yolcular üç sıra koltukları diledikleri gibi düzenleyebilir. Orta sıra küçük bir masaya dönüştürülebilir, arka sıra üzerine katlanarak neredeyse 2m² boş bir alan yaratabilir veya Akdeniz-stili koltuklar için tamamen katlanabilir.

TEKNOLOJİ

04TechnologiesTubik içindeki yaşam alanı, rahatlık sağlamak amacıyla lüks-stil bir koza gibidir. Çeşitli koltuk düzenleri kullanılabilir (yarım-daire, yüz yüze, vb.). Tubik ile yolculuğunuz gideceğiniz yer kadar önemlidir.

Koltuğa oturduğu zaman, sürücü bir parmak izi tanıma sistemi ile tanınır. Çevresinde, koltuk-arkası ekranlarda ve direksiyon simidinin ortasına yerleştirilmiş ekranda, navigasyon için gerekli tüm bilgiler bulunmaktadır.
Aracın arkasında neler olup bittiğini görmek için, geri vites ve geri görüş kameralarından resimler gösteren bri ekran bulunmaktadır.

ÇEVREYE SAYGI

05_EnvironnementHibrid4 teknolojisi kullanılan Tubik, CO2 emisyon seviyelerini sıradan bir büyük araba seviyesine yaklaştırır.
Tam-hibrid dizel sürüş sistemi aracın kapasitesini arttırır ve dört-çekişli sürüş modu ile sürüş kuvvetini maksimuma çıkarır.

Yakıt tüketimini optimum düzeye getirmek için Tubik’te çok düşük sürtünme direncine sahip uzun ve dar lastikler ile 22-inç jantlar kullanılmıştır.Tubik’te, görüş açısını sabit tutmak için gerçek-zamanlı olarak aracın yüksekliğini kontrol eden bir teknoloji olan hidro-aktif süspansiyon kullanılmıştır.
Aerodinamik performansı arttırmak ve yakıt tüketimi ile CO2 emisyonlarını düşürmek için, yüksek hızlarda araç otomatik olarak alçaltılır.