Motorlar

HDi teknolojisi

1800x681_citroen-motorisations-technologie-hdi

Citroën’in HDi (Yüksek Basınçlı Dizel Enjeksiyon) motorları, tek bir rayın enjektörleri çok yüksek basınçta beslediği ortak ray teknolojisini kullanır.

Elektronik olarak kontrol edilen bu sistem tüm hava şartlarında yakıt-hava karışımını optimize ederek yakıt tüketimini ve CO2 emisyonlarını önemli ölçüde azaltır.

En yeni nesil common rail enjeksiyon sisteminin yüksek hassasiyeti aynı zamanda motor verimini de arttırır. HDi dizel motorlar, artan güvenilirlikten ve daha yumuşak bir sürüşten, düşük devirlerde bol miktarda torka, düşük gürültü seviyelerinde ve düşük yakıt tüketimi ve kirletici emisyonlarına kadar birçok kanıtlanmış fayda sunar.

e-HDi mikro melez

1800x681_citroen-motorisations-micro-hybride-e-hdi

HDi motorları için mevcut olan bu teknoloji, tersine çevrilebilir bir alternatörü ve motoru hemen 0,4 saniye içinde yeniden çalıştıran bir e-booster’ı olan ikinci nesil bir Stop & Start sistemine sahiptir.

E-HDi mikro-hibrid teknolojisi sadece oldukça hoş bir sürüş sağlamakla kalmaz, aynı zamanda çevre dostudur.
Mikro hibrid e-HDi teknolojisi, şehirlerde yakıt tüketimini ve CO2 emisyonlarını% 15 oranında azaltmak için elektriğe yavaşlarken ürettiği kinetik enerjiyi dönüştürür.

BlueHDi (SCR sistemi)

1800x681_citroen-motorisations-bluehdi

Euro6 uyumlu BlueHDi 150 ve 180 motorları daha az yakıt tüketimi ve emisyon sağlar (110 g CO2 / km’den).

– PSA’ya özel olan SCR (Seçici Katalitik İndirgeme) sistemi, partikül filtresinin önüne yerleştirilmiştir ve egzoz dumanlarını rekabetin çözümlerinden daha hızlı bir şekilde işlemden geçirmek için bir katkı maddesi kullanır.
– NOx (azot partikülleri), AdBlue® katkı maddesi ile kimyasal bir reaksiyonda buhar ve azot (inert bir gaz) haline dönüştürülür.
BlueHDi 150 motoru yeni Citroën C4 Picasso ve Grand C4 Picasso’da mevcuttur.
BlueHDi 180 motoru DS5’te mevcuttur.

HYbrid4

1800x681_citroen-motorisations-hybrid4

Citroën’in ilk tam hibrid tahrik treni, HDi dizel motorların performansını ve elektrik motorlarının kalitesini birleştiriyor.

Azaltılmış CO2 emisyonları (88 g / km), dört sürüş modu seçimi, dinamik sürüş sağlayan yol tutucusu, 200 EC hp toplam güç, dört tekerlekten çekiş, elektrikli şehir içi sürüş, hızlandırıcı hızlandırma işlevi …

Citroën’in tam hibrit çözümünün özgünlüğü, çeşitli teknolojilerin birleşiminde yatmaktadır: bir HDi içten yanmalı motor, ikinci nesil bir Stop & Start sistemi, bir elektrikli motor ve bir elektronik süpervizör.
Hybrid4 teknolojisi ayrıca çoklu sürüş modlarına sahiptir. Sürücüler, dört sürüş modundan birini seçmek için orta konsoldaki seçiciyi kullanabilir: Auto, Sport, 4WD ve ZEV

Otomatik mod yakıt tüketimini optimize eder. Spor modu ivmelenmeyi arttırır ve elektrikli destek fonksiyonu daha dinamik vites değiştirme sağlar. Tam elektrikli ZEV (Sıfır Emisyonlu Araç) modu, akü yeterince şarj edildiğinde ve araç hızı 60 km’yi geçmediğinde seçilebilir. 4WD (dört tekerlekten çekiş) modu, kaygan yüzeylerde sürüş için uygundur.

Tam elektrik

1800x681_citroen-motorisations-full-electric

Citroën C-ZERO ve Citroën Berlingo Electric LCV,% 100 elektrikli bir güç kaynağı ile çalıştırılmaktadır.

Bu motorlar, Citroën C-ZERO için 130 km / saat ve Citroën Berlingo Electric için 110 km / saat en yüksek hızlarda rahatça sürüş yapabilmek için yeterince güçlü.

Citroën C-ZERO için 150 km ve Citroën Berlingo Electric için 170 km menzile sahip olan bu araçların her ikisi de çok sık şarj etmek zorunda kalmadan farklı seyahat türleri için idealdir. Çoğu günlük seyahat sorunsuz bir şekilde yapılabilir.

Her iki araca da iki konektör takılabilir: biri özel şarj istasyonlarında 30 dakika içinde% 80 pil kapasitesinin% 80’ine hızlı bir şekilde şarj edilmesi için bir tane, diğeri de araca ve cihaza bağlı olarak 6 ila 15 saat içinde 230 V’lik bir elektrik prizinden normal şarj için akımın yoğunluğu.

Araç trafikte dururken, lityum iyon akülerin boşalmadığını unutmayın. Daha da iyisi, araç yavaşladığında veya fren uygulandığında şarj edilirler.

PureTech

1800x681_citroen-motorisations-puretech

Citroën’in PureTech motorları, enerjik bir sürüş ve daha az yakıt tüketimi için en son teknolojiyle donatılmıştır.

VTi 68, VTi 72 ve VTi 82’nin tümü yeni PureTech benzinli motor ailesine aittir.

Önceki nesil ile karşılaştırıldığında, bu motor ailesi yakıt tüketimini ve CO2 emisyonlarını (87 g / km’den) yaklaşık% 25 azaltırken, daha da dinamik bir performans sunar!