CITROËN KİMLİĞİ

Légende ci-dessous
CITROËN KİMLİĞİ

CREATIVE TECHNOLOGIE

01_histoire_identite_creativetechnologie_captureCitroën, 2009’da tarihe başlayacağına inandığında, 5 Şubat’ta kurucusunun doğum gününde yeni marka imza Créative Technologie’yi açıkladı. Créative Technologie, Citroën’un arkasındaki itici güçtür. Citroën’un tüm ifadelerini yansıtmayı ve markanın doğal ve meşru topraklarını dünyanın gözünde markalamayı amaçlıyor.
Yaratıcılık Citroën’in DNA’sına dahildir. Teknoloji, araç üreticileri için temel meseledir. Créative Technologie, bilimsel ve teknolojik uzmanlığın ötesinde bir anlam ifade eder. Yeni araç ve yeni hizmetler için uygun, beklenmedik çözüm bulma anlamına gelir.
Créative Technologie sadece bir imza olmaktan çok Citroën’in verdiği sözü ifade ediyor.

ANDRE CITROEN

02_histoire_identite_andrecitroen_capture5 Şubat 1878’de doğan André Citroën, otomotiv endüstrisinin en önemli isimlerinden biri olarak düşünülür. Paris vatandaşı, ABD’ye gitti ve şirketinde küresel emelleri vardı. Olağanüstü vizyonu şüphesiz yeteneklerini açıklar.
Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra otomobil üreten bir firmaya dönüştürdüğü La Société des Engrenages Citroën adlı ilk şirketini kurduğunda sadece 24 yaşındaydı. André Citroën’in hırsı, arabaları uygun fiyatlı, günlük nesneler yapmaktı.
Temmuz 1935’te öldü. Unutulmaktan çok, yetenek ve cesur vizyonu günümüzde kalıcı bir iz bıraktı.

DOUBLE CHEVRON LOGO

03_histoire_identite_logo_capture1900’da Polonya’yı ziyaret eden André Citroën, çeyrek biçimli bir tasarıma dayanan bir vites kesme süreci keşfetti. Bu teknolojiyi üretim kariyerine başlama vasıtası olarak görüyordu. Üretim sürecinin lisansını satın aldı ve La Société des Engrenages Citroën adlı ilk şirketini kurdu.
1919’da araç üretmeye başladığında André Citroën logosunu doğal olarak çift şerit olarak seçti. Logo yıllar içinde değişti, ancak firma daha dinamik bir görünüm için kırmızı bir zeminde beyaz seçtiği 1980’li yıllara kadar mavi ve sarı renklerini korudu.
2009’da les chevrons, rahatlama, güç ve madde kazanıp üç boyutlu bir görünüm elde etmek için kendi çerçevelerinden çıktı.