June 27, 2019

YENİ CITROEN BERLINGO 2019 AUTOBEST ÖDÜLÜNÜ KAZANDI

Altı finalistin karşılaştırmalı bir testinden sonra, New Citroën Berlingo, Autobest «Avrupa'nın En İyi Satın Alma Aracı» 2019 Ödülünü kazandı.
Bu Başlık, 2019 yılında en iyi otomobil alımını ödüllendirir. Jüri, tüm ailelerin ve eğlencelerin ideal ortağı olan MPV'nin yaratıcısının 3. neslini selamlar.
Yeni Berlingo, yeni Citroën kimliği ile uyumlu, modern bir tasarıma sahiptir. Daha fazla konfor, pratiklik ve yaklaşık 20 sürüş yardımı teknolojisi sunar.

Citroen’in CEO’su Linda Jackson, 2018 MANBEST ödülüyle (MAN BEST BEST) sunulduktan sonra, Autobest jürisi 2019 için en iyi araba seçildi. Yeni Citroen; n Berlingo, Avrupa’nın En İyi Satın Alma Arabası seçildi. Peugeot Rifter ve Opel Combo Life’ın yanında.

Autobest, 2001’den bu yana her yıl, en fazla oy alan otomobilin farkına vardı. 31 Avrupa ülkesinden 31 otomobil gazetecisinin oylarına sunulan otomobiller, para, tasarım, konfor ve teknolojilerin yanı sıra perakende satış ağındaki hizmet kalitesi ve yedek parça bulunabilirliği gibi değerler de dahil olmak üzere 13 kriter üzerinden değerlendiriliyor.

Bu, Autobest tarihinde “Avrupa’nın En İyi Satın Alma Aracı” ödülünün aynı üreticiye iki yıl üst üste verildiği ilk kez. Geçen yılın galibi Citroen, n3 Aircross Compact SUV, New Citroen, n Berlingo’nun ayak izlerini takip ederek rakiplerinden sıyrıldı ve teknolojilerinin ve seçimlerinin yanı sıra büyük ölçüde modernleştirilmiş tasarımının gücüyle ilgili ödülün 18. sayısını kazandı. En yeni nesil motorlar, boş zaman etkinliği araç segmentine gerçek bir temiz hava solunumu getiriyor. Müşteri beklentilerinden ilham alan yeni nesil, yepyeni bir imzayı mükemmel bir şekilde gösteriyor, ‘Sizinden İlham Alındı’. Yeni Citroen; n Berlingo, aileleri veya yaşlıları akıllıca satın alan, aktif yaşam tarzları için ideal bir ortak olarak kabul edilen ve her şeyden önce aracın ferahlığı ve pratikliği hayranları olan çok yönlü bir modeldir.

New Berlingo’nun binek araç versiyonuna atfedilen ödül, ‘2019 Yılın Uluslararası Van’ı’ prestijli unvanını kazandı; hafif ticari versiyon, New Citroen, Eylül ayında Hannover Otomobil Fuarı’nda Berlingo Van tarafından kazanılmıştır. Bu hafta bir başka ödül daha aldı: “Yılın Vanı” 2019 Fransız Argus Ödülü, Citroen’in Avrupa’nın LCV dinamikleri olan Citroen’in önemli bir ürünü olan 3. nesil Berlingo’nun tasarımını, müşteri özelliklerini ve donanımını bir kez daha onayladı .

2017 yılında yaklaşık 17 ülkede en çok satan Citroen modeli olan Berlingo, C3’ün arkasında ikinci en çok satan Citroen modeli olmaya devam ediyor. Sonuçta, 1996 yılında piyasaya sürüldüğünden beri 3,3 milyon adedin üzerinde üretildi. Daha modern ve en son piyasaya sürülen Citroen’in tasarım ipuçlarına sahip olan modellerde, New Berlingo, Markanın yenilenmesinin ayrılmaz bir parçası. Eylül 2018’de piyasaya sürüldüğünden beri, Yeni Citroen; n Berlingo’ya 13.000’den fazla birim sipariş edildi ve Citroen; n’in güçlü satış momentumuna büyük katkı sağladığından emin. Ekim ayının sonunda Avrupa’da 690.000’in üzerinde tescili bulunan (yedi yılda en iyi sonuç) Citroen; n satışları Avrupa’da% 6 artarken, pazar ortalamasının üç katından fazla arttı.