July 26, 2018

Into the temple of speed

45. Ralli Finlandiya, 26 - 29 Temmuz

Sezonun sekizinci turu için Citroën Total Abu Dhabi WRT, WRC takvimindeki en ünlü ve en zorlu etkinliklerden birini ele alıyor. Tekrar yükselen bir C3 WRC'yi çalıştıran Fransız ekibi Craig Breen - Scott Martin, Mads Østberg - Torstein Eriksen ve Khalid Al Qassimi - Chris Patterson tarafından temsil edilecek.

C3 WRC’YE DAHA İYİLEŞTİRME

Makinenle birlikte ol. Finlandiya’da, belki de başka herhangi bir yerde, yoğun Fin ormanları arasında tartışılan mevsimin en hızlı aşamalarından hangileri olduğuna tam olarak bağlı kalıyorsanız, arabanızla bir olmak tamamen kritiktir. Bin gölün ülkesinde güvence altına alınan dört genel galibiyet (2008, 2011, 2012 ve 2016) ile Citroën Total Abu Dhabi WRT, bu olağandışı etkinlik için doğru kurulumu seçme yeteneğini kanıtlamıştır. Burada, bir kez olsun, hassasiyet, kavramadan biraz daha önemli olma eğilimindedir. Yeni bir ön aks geometrisinin tanıtımıyla, Finlandiya Rallisi’nin Estonya tarafından hazırlanan Rönesans Estonyasında rekabetçi bir şekilde test edilmesiyle, Kızıl Ordu her durumda C3 WRC’nin dengesini hassas bir şekilde ayarladı. Fransız otomobil, her iki sürücünün yılın en sevdiği turlarından biri olarak gördükleri bir kez daha Craig Breen ve Mads Østberg tarafından yönlendirilecek. İrlandalı ve Norveçliler, Fin dönemlerine ilişkin önemli deneyimlerinden en iyi şekilde yararlanmaya çalışacaklar, sırasıyla sekiz ve on iki önceki görünüşe sahip olacaklar ve her biri genel olarak en iyi üçüncü sonuca sahip olacak. Ancak Arjantin’in ilk gezisinden sonra harekete geçen Halid Al Qassimi, farklı bir yaklaşımı benimseyecek. O da iyi bildiği bir mitingde, ama her zaman büyük bir meydan okuma olan Emirati’nin tek amacı, yavaş yavaş yataklarını arabaya geri almak ve son haline getirmektir.

YENİ AŞAMALAR

Aşamalarda ulaşılan hızlar göz önünde bulundurulduğunda, bu bilgi birikimini yıllar içinde yaratan büyük ve küçük sayısız armalar için doğru bir şekilde kurulabilmesi için dersin bilgisi kesinlikle önemlidir. Ancak, bu yılki programın yüzde yirmiden fazlası yeni olacak: Vesala çalkantısı, Cuma günü Ässämäki (4/9) ve Äänekoski (5/10) gibi sahneler yepyeni ve Laukaa (20/22) Pazar, diğerleri sadece belirli bölümlerde değişti. Bu nedenle, mürettebatların, özellikle ilk geçişte bir dengeleme eylemi gerçekleştirmeleri gerekecek – tam gazda – onaylanan adımların önemli ölçüde daha yavaş hızlarda alındığı doğrulanır. Mürettebatları birbirinden ayıran çok dar sınırlarla ünlü bu gözden kaçırılmaz yaz mitingi, bir kez daha ateşli bir yarışma olmaya söz veriyor!

CITROËN MEDIA CENTRE’dan basın bültenini indirin: https://media.citroenracing.com/en/temple-speed