Inspired by you

Citroën 100 yıldan uzun bir süredir sizden ilham alıyor.

Inspired_By_You_615x500

Citroën “Otomobillerimizi yaratma sürecinde tam 1919’dan bu yana özgürlük tutkunuzdan ilham aldık” mesajı veren yeni bir kampanya başlattı. Bu yeni uluslararası film, 100 yıla yakın bir süredir insanların hayatına, süregelen nesillerin hareket ve özgürlük isteklerine ilham veren bir marka olan CITROËN INSPIRED BY YOU imzasını ekrana taşımaktadır. Film, geçmişinde sembol haline gelmiş otomobillerden birkaç tanesini ekrana getirerek Citroën markasının hikayesini anlatmaktadır.

1919 YILINDAN BERİ, ÖZGÜRLÜK İSTEĞİNİZDEN “İLHAM ALDI” (INSPIRED BY)!

2CV den CX’e, Traction’dan Mehari’ye, Type H’den Visa’ya, CX’den C4 Cactus’e, Cxpérience, C3 Aircross ve C4 Cactus araç konseptlerine geçiş yaparken, Citroën, değişen hayatlara uygun araçlar sunabilmek için, uzun yıllardan beri insanları, macera hayallerini, ailece yaptıkları seyahatleri veya arkadaşlarla kaçamak gezinti hayallerini incelemektedir. Yeni kurumsal kampanya 1919 yılında başlayan bu hikayeyi canlandırmaktadır: “Otomobillerimizi yaratma vizyonumuz, özgürlük tutkunuzdan ilham almaktadır”. Film bizi, Markanın modellerinin bir otostopçunun özgürlük isteğine eşlik ettiği farklı zamanlara götürmektedir. Sırasıyla, bu modellerin her birine biner… Ve her araç kendi dönemini yansıtmaktadır.

CITROËN’İN KÖKENLERİNİ KEŞFEDİN

“CESUR VE EŞSİZ BİR TASARIM”

Citroën’in tasarımı, cesur ve göze çarpan benzersiz bir yaklaşıma dayanmaktadır. Bunu nasıl yapıyoruz? Geçmişten gelen ikonik stil ve detayları yeniden yorumlayarak ve sadeliği hedefliyoruz. Bu, araç yelpazemizi sokaklarda görebildiğimizden çok farklı kılıyor.

Citroen-cars-animation-0.5

CITROËN NASIL TELAFFUZ EDİLİR

“Citroën nasıl telaffuz edilir küçük bir rehber. Sürüş deneyimimiz kadar kolay! “

CITROËN LOGOLARININ TARİHÇESİ

. 1900 yılında André Citroën, çiftli şivronlar şeklinde dişliler için bir patent kullandı, daha sonra 1919’da otomobil üretmeye başladığında kullandığı bir sembol.
. 1921 ve 1936 arasında, ovalin yerini, sarı şivronları vurgulayan mavi bir arka plan üzerinde bir altıgen aldı, ardından Citroën adı eklendi.
. 1930’ların başında, yeni yüzen motorları sembolize etmek için Citroën kirişlerinde bir kuğu yelkenini temsil eden paralel bir logo ortaya çıktı.
. 1959’a gelindiğinde, sarı köşeli çift ayraçlar beyaz bir elipsten çıkar ve daha sonra 1966’da Citroën adı mavi bir kareye entegre edilir.
. 1985’ten itibaren, Marka imajını modernleştirmek için, kirişler şimdi beyaz ve kırmızı bir kareye yerleştirildi.
. 2009 yılında, yeni logo 3D krom ve yuvarlak köşeli çift ayraçlar ile Citroën altında kırmızı yazılı. 2016’da, düz bir tasarımdan esinlenen bir 2D versiyonun piyasaya sürülmesiyle daha da rafine edildi.

Logosavecdates_597X500.278645