March 1, 2016

CITROËN E-MEHARI STYLED BY COURRÈGES KONSEPT OTOMOBİLİ

Cenevre Otomobil Fuarı'nda Citroën, Fransız yaratıcılığının iki figüranı arasındaki işbirliğinin meyvesini Courrèges konsept otomobilinin tarzındaki E-MEHARI'yı sergileyecek.

Méhari’nin Mayıs 1968’de sahneye çıkmasından yaklaşık 50 yıl sonra iki görkemli fransız Brands heyecan verici bir projeyle bir araya geldi: Citrén E-MEHARI, Courrèges konsept otomobilinin tarzı. Citroën E-MEHARI, Aralık 2015’te piyasaya çıkarılan, daha az devrimci atası tarafından esinlenilen bir otomobil. Citroën E-MEHARI, tamamen elektrikli bir dört koltuklu cabriolet’tir. Citroën’in yaklaşık bir yüzyıl öncesinden bu yana ilerlediği, eğlenceli, modern, çevre dostu ve yaratıcılığın, özgürlüğün ve iyimserliğin değerlerindendir.

600x430_Courrèges2

Çağdaş tasarımın en zorlu görevi; estetikliği, pratikliği ve sürüş keyfini birlikte sunmaktır. İki marka yeni formlar yaratma arzusuyla geleceğin malzemeleri üzerinde çalışırken, gerçek hayattan, eğlenceden ve şiirsellikten esinleniyor.

Courrèges imzalı Citroën E-MEHARI, E-MEHARI’nin kapılarının tasarımını koruyarak oluklarıyla orijinal Méhari karoserinin dalgalanmalarına göz kırparken, baş döndürücü bir beyaza bürünüyor. Beyaz konsept otomobilinin sadece karoserinde değil, dört tekerleğinde de zarafetle kullanılıyor.

 

600x430_Courrèges

Araç içerisindeki mutlak bir konfor ve ayrıcalık arayışıyla, beyaz derinin kapı panelleri ve ön göğsün yanı sıra mimari kare formlarla yeniden çalışılan arka koltuk sırasında kullanılmasıyla otomobile ayrı bir değer katılıyor.

Kapı kolları aynı Beyaz/Turuncu renk kombinasyonuyla bezenirken, direksiyon simidinde benzersiz, tek kollu ve tek renkli tasarımı göze çarpıyor.