June 21, 2021

CITROËN Ë-JUMPY HYDROGEN

DAHA GENİŞ ELEKTRİKLİ ARALIK

Citroën ë-Jumpy Hydrogen, Citroën'in hafif ticari araç yelpazesini tamamlar. Bir hidrojen yakıt hücresini ve bir pili birleştiren mimarisiyle, minibüsümüz her iki teknolojinin de en iyisine sahiptir.

Citroën Ë-Jumpy Hydrogen ile Citroën, profesyonellerin yeni ihtiyaçlarını karşılamak için en geniş elektrikli ürün yelpazesini sunuyor. Citroën’in tüm hafif ticari araç (LCV) serisi, 2021 yılına kadar ë-Jumpy yolda ve My Ami Cargo ile elektrikli hale getirilecek. ë-Berlingo Van, ë-Jumpy Hydrogen ve ë-Jumper yılın ikinci yarısında gelecek.
Yeni çevresel ve sosyal zorluklara yanıt olarak Citroën, 2021’de ë-Jumpy Hydrogen ile yeni enerjiler uyguluyor. Yakıt hücreli ve şarj edilebilir pilli bir elektrikli minibüs, bu enerji türünden güç alan ilk Citroën’dir. Bu yeni teknolojiyi barındırırken, faydalı hacmini ve yük kapasitesini korur. Bileşenler, boyutlarının yük kapasitesi üzerinde hiçbir etkisi olmayacak şekilde ustaca bir tasarıma göre entegre edilmiştir.
Citroën Ë-Jumpy Hydrogen, 400 km’nin üzerinde bir menzile sahiptir. Ön koltukların altında akünün yanında bulunan üç adet 700 bar karbon fiber hidrojen deposu sadece üç dakikada doldurulabiliyor. Ë-Jumpy Hydrogen tamamen elektriklidir. Hidrojen tüketerek elektrik üreten 45 kW’lık bir yakıt hücresinden ve hidrojen deposu boşaldığında otomatik olarak devreye giren 10,5 kWh’lik bir pilden yararlanır. Akü, hidrojen tarafından üretilen elektrik kullanılarak veya elektrikli araç şarj istasyonlarında bir kablo kullanılarak otomatik olarak şarj edilir.