October 5, 2018

SÉBASTIEN OGIER KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR!

Gelecek yıldan itibaren zafere meydan okuyan Citroën Total Abu Dhabi WRT, beş kez dünya rallisi şampiyonu Sébastien Ogier ve Julien Ingrassia'nın 2019'da takıma katılacağını duyurmaktan özellikle memnun.

On yıl önce, 2008 Galler Rallisi GB, Sébastien Ogier ve Julien Ingrassia’da, yeni düzenlenen Dünya Gençler Rallisi Şampiyonları, C4 WRC’de açılış sınavını kazanmalarıyla çarpıcı bir performans sergiledi. süreç – ve SS5’e kadar yarışı yönlendirdi. Takvimden sonraki İngiliz turunun 2018 baskısıyla, zamanlamanın beşli dünya şampiyonlarının (2013’ten 2017’ye kadar) tümünün başladığı takım olan Citroën Total Abu Dhabi WRT’ye geri dönüşünü duyurmak daha iyi olamazdı! Gerçekten de, iki Fransızcanın birinci sınıfını C2 Super 1600 ve birinci WRC sahne galibiyetinde ilk dünya şampiyonluğunu aldıkları ünlü nişanlarla bezenmiş tulumlar vardı. Ayrıca ilk WRC podyumunu Citroën ile (C4 WRC’de 2009 Akropolis Rallisi’nde koşarak) ve maça genel galibiyetlerini (C4 WRC’de 2010 Rallye de Portugal) attılar. Markanın Genç Takımında sıradışı yeteneklerini gösterdikten sonra, Citroën’in çalışma ekibine (2010 Rally Finland) katılırken sözlerini doğruladılar ve 2010 ve 2011 yıllarında üreticilerin unvanlarına aktif bir katkı sağladılar.

Bu yıl altıncı ardı ardına çıkan dünya şampiyonluğu için mücadele eden bir ekibin 2019 yılına kadar hizmetlerini güvence altına alan Pierre Budar, iki genel galibiyete sahip olan bir C3 WRC ile gelecekte daha da ileriye gitme konusundaki kararlı kararlılığını doğruladı. ve altı podyum bitirir. Dünya mitinginde büyük bir geçmişi olan üçüncü bir marque sahip dünya şampiyonu olma meydan okumasına kesinlikle odaklanan Sébastien, otomobilin potansiyeli ve iyi bildiği bir takımın kararlılığı ile ikna oldu.

Karşılıklı tekrar birlikte çalışma isteğiyle, yedi genel galibiyete sahip bir ortak rekoru eklemeyi dört gözle bekliyorlar. C3 WRC’nin sergileneceği 2018 Paris Otomobil Fuarı’nın (4- 14 Ekim) başlangıcından hemen önce, Fransız mürettebatının ve ekibinin bir araya gelmesi, şüphesiz ki şimdiden başlamayı dört gözle bekleyen taraftarlar için harika bir haber. 2019 Rallye Monte-Carlo’da (22-27 Ocak) gelecek sezon!