July 10, 2018

Citroën ve Total 50 yillik ortakliği kutluyor

Total ve Citroën 1968'den bu yana bir çok mil kat etti. Motor sporları için inovasyon üzerine inşa edilen başarı hikayeleri, podyumların zirvesine taşıdı.

Ortaklık 1968’de başladığından beri, Total, geniş bir otomobil yağı yelpazesi sağlayarak Citroën’in dünya çapında büyümesini sağladı. On yıllar boyunca iki şirket, daha fazla yakıt tasarrufu ve çevre dostu hale getirmek için özellikle Citroën motorları için özel olarak yağlayıcılar geliştirdi.

Çevre Citroën ve Total için temel bir sorundur. Parite, özellikle karbon emisyonlarını azaltarak çevresel etkilerini büyük ölçüde azaltmaya söz verdi. Ar-Ge ekipleri tasarıya uygun özel çözümler geliştiriyorlar. Bugünkü çabaları, yakıt ekonomisini% 4’e kadar artıran kirlilik kontrol sistemleri için sentetik bir yağ olan yeni TOTAL QUARTZ INEO FIRST 0W-20 ile sonuçlandı.

50 ans Citroën Total

Citroën-Total ortaklığının bir başka köşe taşı mükemmellik ve rekabetçi ruha adanmıştır. Titiz yağ analizlerinden pist kontrollerine ve bireysel ralli yarışlarından Dünya Ralli Şampiyonasına kadar, testler ve yarış etkinlikleri Total’ın aşırı şartlarda yağlayıcılarla deney yapmalarını sağladı ve Citroën’ün yarış ve kitlesel üretilen otomobillerinin en iyi performansı sunmasını sağladı.
Citroën-Total motorsporları ortaklığının gücü, 1969’da Fas Rallisi kadar açıktı. Citroën, Citroën DS 21 ile kazanmaya başladı ve toplamda 36 zaferi ve beş kurucu unvanını bir araya getirerek ralli yarış destanına devam etti. FIA Dünya Turu Araba Kupası. Dünya Ralli Şampiyonası’nda (WRC) sekiz kurucu unvanı ve dokuz sürücü unvanı da dahil olmak üzere, 2003 ile 2012 arasında takip edilen inanılmaz başarılar.
Citroën ve Total, 2014 yılında WTCC şampiyonasında yarışa katılmaya karar verdi, üç kurucu unvanını, üç sürücü unvanını ve 50 galibiyetini çekti. 2017 yılında iki marka, WRC’de Meksika ve Katalonya’da iki kez kazanan C3 WRC ile yeni bir başlangıç ​​yaptı.

 

* Resmi M111FE yakıt ekonomisi iyileştirme testi ile ölçüldüğü gibi