April 2, 2019

C3 WRC İÇİN ARD ARDA DÖRDÜNCÜ PODYUM

AS OGIER-INGRASSIA FINISH AS RUNNERS-UP IN CORSICA!

Sébastien Ogier ve Julien Ingrassia’nın inatçılıkları Corsika'da sezondaki 3. podyumlarını getirdi ve Citroën Total World Rally Takımı dördüncü kez ilk üçe girdi. Zor kazandıkları ikincilikle 1.nin 2 puan gerisinde kaldılar. Bu arada, Esapekka Lappi ve Janne Ferm genel olarak yedinci sırada tamamladı ve her ikisi de Citroën’in üreticilerin sıralamasında ikinci sırayı aldı.

• Güne en yakın rakiplerine karşı sadece 5,1 saniyelik bir farkla başlayan Sébastien Ogier ve Julien Ingrassia, avantajlarını, günün ilk ve en uzun aşaması (31.85km) olan SS13’ün sonunda neredeyse otuz saniyeye çıkararak üçüncü sırayı aldı.. Fango vadisinin pastoral ortamında yarışılan Power Stage’de, Akdeniz’in kristal mavi suları muhteşem bir fon oluştururken, Fransız ekibi bir kez daha beşinci en hızlı zamanı kapmak ve bir bonus puanı kazanmak için mücadele ruhunu sergiledi. Beklenmeyen son aşamada meydana gelen olay, ikinci pozisyona gerilemeleri ile sonuçlandı.. Bu nedenle, yarışı liderin iki puan gerisinde kapattılar; yani Arjantin’de WRC’nin bir sonraki turunda yarışı onlar açmayacaklar(25-28 Nisan).

• Açılış ayağında bazı kurulum sorunları ile mücadele etmiş ve yarış ortası servisi olmadığı için uygun düzeltmeler yapamamış olan dünya şampiyonları,genel olarak altıncı günü sonlandırarak bu durumda yapabilecekleri en iyi sonuca ulaştılar, sadece 10.2s dördüncü sırayı kaptılar.Ardından ertesi gün yeni Castagniccia sahnesinde iki yarışta da kahramanca bir çaba gösterdiler. Tüm saldırgan içgüdülerini kirli, yıpranmış yollarda ve ilk seferde , tam hızda iyi notlar alabilmeleri, ilk seferde en hızlı üçüncü ve tekrardaki en hızlı ikinci zamanı yakalamalarını sağladı.
Özellikle bu iki performans, sahneye çıkacakları kısa final aşamasıyla podyuma çıkmalarını sağladı.

• Sébastien Ogier ve Julien Ingrassia, C3 WRC’deki yarışı ikinci sırada bitirerek bu yıl dört yarıştan üçüncü podyumlarına çıktılar. Citroën Total World Rally Takımı, bu sezon dört etkinlikte podyumun ilk iki basamağından birinde yer almayı başardı, Monte-Carlo ve Meksika’da 1. sırada (Ogier-Ingrassia) ; İsveç’de (Lappi-Ferm)ve Korsika’da ikinci sırada yer aldı. Satory ekibi bu nedenle üreticilerin dünya şampiyonası sıralamasında ikinci sırayı aldı.

• Ayrıca C3 WRC’lerinin kurulmasıyla da mücadele eden Esapekka Lappi ve Janne Ferm, kendilerini çabucak kurma umutlarının uzak olduğu bir durumda buldular.Çünkü kalan kilometreleri C3 WRC’de bir dizi ayar seçeneğinden geçerek kullanmaya karar verdiler ve arabadaki asfalt deneyimlerini arttırdılar.Israrları yine de yedincilikle ödüllendirildi, bu da genel takım sonucuna değerli bir katkı sağladı.